Átadták Budapest vadonatúj sétányát – KÉPGALÉRIA
A pesti alsó rakpart fejlesztési munkálatainak részeként elkészült az útszakasz a Kossuth tér és Margit híd közötti része.
A sétány arculata mind kialakítását, mind a felhasznált burkolatok anyagát tekintve az országház előtti terület látképét tükrözi.
Fontos szempont volt a kialakítás során, hogy a Világörökség részét képező helyszín ne sérüljön.
A Budapest Városháza tájékoztatása szerint a felújítás az alábbiakra terjedt ki:
- A Markó utcai felhajtó támfalát áthelyezték, ennek köszönhetően elkészülhetett az új gyalogos sétány, miközben az örökségvédelem alatt álló lépcsős partfal megmaradt.
- Az Olimpia park vonalától a Margit hídi felhajtóig – a városvezetőség által frissített terveknek köszönhetően – összesen 34 talajkapcsolatos fát ültettek.
- Energiatakarékos fényforrással felszerelt új lámpaoszlopokat helyeztek el, amelyek megfelelnek a modern kor energetikai követelményeinek, illetve illeszkednek az Országház előtti közvilágítás stílusához.
- Útvíztelenítő rendszert alakítottak ki, amely lehetővé teszi, hogy a felszíni csapadékvíz megtisztítva kerüljön a Dunába.
- Új utcabútorokat helyeztek ki az arra járóknak.
Jelenleg egyelőre a gyalogosforgalom előtt nyitották meg a szakaszt, autóval egyelőre nem lehet használni a területet. Ennek oka, hogy hátravan még az arra húzódó víznyomócső cseréje, melynek elkészülte jövő nyárra várható.
Szorosan kapcsolódik a projekt több, jelenleg is folyamatban lévő munkához, mint a Lánchíd felújítása vagy a tervezett nyári pihenőpark létesítése. A Rak-Park nevet kapott terv szerint a következő két év során számos belvárosi fejlesztés fog megvalósulni, melyek során út- és járdafelújítások, közműcsere és zöldfelületek kialakítása fog történni.
Érdemes elolvasniÁtadták az új gyalogosátjárót a Széll Kálmán téren
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon